Продавці в продуктових чи господарських магазинах окупованого міста відпускають товари в борг під 10-20%.

В окупованому Херсоні ситуація гіршає. Жителі міста змушені перейти на "натуральний обмін" і брати "продуктові кредити", керівників комунальних установ примушують до співпраці, а окупанти збирають інформацію про виборців. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Проблеми у фінансовому секторі тимчасово окупованого Херсона призвели до повернення натурального обміну в місцевих магазинах. Тобто товари відпускаються в обмін на інші товари. І продавець щоразу окремо домовляється з покупцем про "курс" такого обміну. Фіксуються численні випадки "продуктових кредитів", коли продавці в продуктових чи господарських магазинах відпускають товари в борг під 10-20%.

Також у Херсоні почастішали випадки викрадення колишніх керівників комунальних установ і організацій, начальників середньої ланки (начальників відділів і директорів департаментів) місцевих органів виконавчої влади. Це пов'язано зі спробами окупаційної адміністрації "вмовити" їх піти на співпрацю з окупантами і повернутися на колишнє робоче місце з метою відновлення роботи відповідної організації чи служби.

Крім того, з установ, які здійснювали облік виборців під час виборчих кампаній, вивезено близько 20 коробок матеріалів про виборців, які живуть на території Херсона. Це пов'язують із черговою спробою проведення так званого "референдуму". Згідно з новими приписами, він може відбутися в першій половині вересня.

Поделиться в соц. сетях: