Дезінформація підживлює конфлікти, підриває національну безпеку, функціонування демократичних інститутів і процесів, повагу прав людини, економічний розвиток і захист навколишнього середовища, зазначили в МЗС.

З ініціативи України в Організації Об'єднаних Націй вперше відбулося онлайн-засідання високого рівня на тему "Перевірка фактів як глобальна практика з протидії дезінформації та неправдивим відомостям". Про це в середу, 7 липня, повідомляє Міністерство закордонних справ.

Повідомляється, що Україна ініціювала цей захід в рамках просування в ООН теми протидії поширенню дезінформації та недостовірної інформації як однієї з найбільших глобальних загроз людства.

"Україна має унікальний досвід у виявленні, аналізі та спростуванні дезінформації, набутий в рамках боротьби з гібридною агресією з боку Росії. Цей досвід України активно поширює і пропонує партнерам в ООН в рамках дискусії про розвиток спільних глобальних підходів щодо протидії загрозам в інформаційній сфері", - йдеться в повідомленні.

Організаторами засідання виступили Україна, США, Литва, ЄС, Республіка Корея, Коста-Ріка, Гана, Департамент глобальних комунікацій Секретаріату ООН. Участь також взяли представники Facebook, ООН, МЗС Литви, іноземні дипломати, міжнародні та українські експерти.

Ключовими темами засідання стали - перевірка фактів і джерел інформації, діяльність онлайн-платформ, сучасні тенденції боротьби з дезінформацією, можливості для співпраці.

"Роки токсичної російської пропаганди навчили нас перемагати в світі фейків, правд і спільнот. Іншого вибору не було, якщо хотілося вижити. Це приклад, як Україна перетворила вразливість на власну додану вартість. Іншими словами, російська пропаганда зробила Україну сильнішою", - зазначив глава Український МЗС.

 

 

Поделиться в соц. сетях: