Програма макрофінансової допомоги ЄС закінчується 14 вересня. Якщо ситуацію з МВФ не буде вирішено, Україна не отримає транш.

Незважаючи на те, що Україна виконує умови Євросоюзу, вона може втратити транш у 600 мільйонів євро, якщо не вирішить ситуцию з МВФ до 14 вересня. Про це заявив в інтерв'ю РБК-Україна віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Він нагадав, що програми макрофінансової допомоги ЄС пов'язані із програмами МВФ.

"Що стосується, власне, макрофінансової допомоги - всі основні умови Україною виконано. Інше питання, як відбуваються переговори з МВФ. Програма макрофінансової допомоги ЄС закінчується 14 вересня, до цього всі рішення мають бути прийнятими", - заявив він.

Домбровскіс уточнив, що після цієї дати продовжити програму допомоги ЄС для України не зможуть. "Там терміни є дуже чіткими. Питання - як скоординувати роботу з МВФ, щоб устигнути виділити другий транш", - відзначив він.

Як відомо, сьогодні стало дієвим рішення МВФ про розподіл 650 млрд доларів країнам-членам. Україна отримала 2,7 млрд доларів.

Але це рішення не стосується виконання програми МВФ, за якою з минулого літа Україна не може отримати транш. Очікується, що у вересні в Україну приїде місія МВФ з метою проаналізувати виконання програми.

Поделиться в соц. сетях: