Державна прикордонна служба України дала роз'яснення, як може виїхати за кордон чоловік, який супроводжує дітей, дружину чи батьків на лікування, інформує УНН.

"Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть супроводжувати дружину у випадку, якщо вона має інвалідність І чи ІІ групи та дітей, які мають інвалідність. Також правило стосується батьків тяжкохворих дітей. Йдеться про перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що підтверджується документом, виданим лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, що встановлені МОЗ, здійснюється матір’ю та/або батьком, опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователям", - ідеться у повідомленні.

Супроводжуючим потрібно мати такі документи:

• довідки про отримання державної допомоги на дитину, яка має вищезазначені хвороби. Документ має видати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчий орган міської ради, до території територіальної громади якої входить територія міста обласного значення, районної у місті (у разі її утворення) ради (незалежно від того, кого призначено отримувачем допомоги);

• або документ, виданий лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я в порядку та за формою, що встановлені МОЗ;

• документ, що підтверджує родинні зв’язки (у разі здійснення супроводу матір’ю та/або батьком);

• або документи, що підтверджують відповідні повноваження особи, що супроводжує таку дитину (у разі здійснення супроводу опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями).

Поделиться в соц. сетях: