Якщо Росія зважиться на ескалацію, сенатор радить терміново запровадити проти Кремля нові санкції, а Україні надати додаткову військову допомогу.

Голова комітету із закордонних справ Сенату Конгресу США демократ Роберт Менендес запропонував запровадити проти Росії нові санкції у разі її агресивних дій щодо України. Про це в ніч проти суботи, 20 листопада, повідомило видання Axios з посиланням на документ.

Як зазначається, сенатор радить внести відповідну поправку до оборонного бюджету США на цей фінансовий рік (розпочався 1 жовтня).

Згідно з текстом документа, умовами для санкцій мають стати здійснення урядом РФ "значної військової ескалації або інші ворожі операції проти України", а орієнтуватися слід на стан справ станом на 1 листопада цього року. Менендес пропонує оцінювати ситуацію біля кордону кожні 15 днів.

Якщо Москва зважиться на ескалацію, сенатор радить Білому дому протягом 30 днів ввести проти Кремля нові санкції, а Києву надати додаткову військову допомогу.

Демократ вказує, що до "чорного" списку стосовно РФ повинні бути внесені вище російське керівництво, включаючи главу держави, міністрів, військових; фінустанови Сбербанк, ВТБ, Газпромбанк, Промсвязьбанк, газопровід Північний потік-2 (ПП-2) та інші структури та підприємства країни.

Крім того, обмеження мають торкнутися первинного та вторинного розміщення суверенного боргу Росії, наполягає Менендес.

За даними видання, республіканці в Сенаті хочуть запропонувати поправку про санкції проти ПП-2 без прив'язки до будь-яких дій Росії щодо України. Питання на голосування поки що не винесене.

Поделиться в соц. сетях: