Одразу після оперативного втручання у дитини нормалізувався артеріальний тиск, а також зникла різниця тиску, яку спостерігали між верхніми і нижніми кінцівками.

Лікарі в Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова вперше в Україні провели операцію із застосуванням методики віртуальної реальності. Про це медзаклад повідомив на своїй сторінці в Facebook.

"Вперше в Україні нашою командою Центру серця і судин було проведено найсучасніше оперативне втручання з передопераційним моделюванням за методикою віртуальної реальності. Нашою пацієнткою стала 12-річна дівчинка, яка страждала на симптоматичну артеріальну гіпертензію та мала тиск у межах 160-180 мм рт. ст.", - йдеться в повідомленні.

За словами медиків, при обстеженні у дівчинки виявили вроджену ваду серця - коарктацію аорти. Це стан, при якому є звуження просвіту аорти, внаслідок чого поступово стає підвищеним тиск у верхній половині тіла.

За допомогою сучасних технологій, на основі результатів обстеження, провели віртуальну реконструкцію анатомії аорти і її гілок, що допомогло застосувати найсучаснішу і малотравматичну тактику подальшого лікування.

Вроджену ваду судини ліквідували за допомогою малоінвазивної ендоваскулярної процедури - встановлення стента в просвіт судини.

"Одразу після оперативного втручання у дитини нормалізувався артеріальний тиск, а також зникла різниця тиску між верхніми і нижніми кінцівками. Сьогодні ж дівчинка почуває себе абсолютно здоровою, а завдяки обраній тактиці може вже зараз проявляти повну фізичну активність", - додали в лікарні.

 

 

Поделиться в соц. сетях: