Уряд планує створити додаткову подушку фінансової безпеки за рахунок міжнародного кредиту.

Уряд направить частину коштів МВФ в розмірі 2,7 млн ​​доларів у золотовалютні резерви НБУ. Про це в п'ятницю, 6 серпня, повідомив радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі каналу Україна 24.

"І хоча дискусія продовжується, імоврніше, частина цих коштів буде заведена в золотовалютні резерви НБУ, щоб створити додаткову подушку безпеки для країни. Частина - буде використана в цьому році, але значна їх частка буде використана в наступному році", - зазначив Устенко.

Він розповів, що влада планує спрямувати кошти на стимулювання економічного розвитку в країні в "середньому і довгостроковому проміжку часу".

Зокрема, за його словами, кошти будуть направляти на проекти, пов'язані з розвитком інфраструктури, з підтримкою або стимулюванням вітчизняних виробників, наприклад, галузі машинобудування.

Відомо, що міжнародний валютний фонд (МВФ) затвердив додаткову емісію спеціальних прав запозичення на суму 650 млрд дол., з яких Україна отримає 2,7 млрд дол. Кошти мають надійти в Україну 23 серпня.

Як заявив президент Володимир Зеленський, "подарунок" МВФ направлять на подолання наслідків коронакризи і стимулювання вітчизняної економіки.

 

Поделиться в соц. сетях: