Київ системно працював із кожною з політичних сил, які у ФРН вестимуть коаліційні переговори, зазначив Дмитро Кулеба.

За підсумками парламентських виборів у Німеччині Україна розраховує на формування коаліції, яка буде сприятливою для розвитку українсько-німецьких відносин. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомила в неділю, 26 вересня, прес-служба міністерства.

Глава МЗС зазначив, що Київ системно працював із кожною з політичних сил, які у ФРН вестимуть коаліційні переговори, і доводив їм свою позицію із ключових питань.

"Ім'я канцлера важливе, але Україну найбільше цікавить, якою буде коаліція. З тих комбінацій, які я зараз бачу, коаліція буде сприятливою для розвитку українсько-німецьких відносин", - підкреслив Кулеба.

У свою чергу посол України в Берліні Андрій Мельник у коментарі Суспільному заявив, що лідер Соціально-демократичної партії Німеччини Олаф Шольц, який, за словами дипломата, імовірно, стане канцлером за результатами виборів, підтримуватиме нинішній зовнішньополітичний курс Берліна. Зокрема, стверджує посол, Шольц готовий продовжити активність Німеччини в нормандському форматі.

"Ми точно можемо виходити з того, що цей курс "малих кроків" буде продовжено. Німці зацікавлені, щоб "Нормандія" збереглася, адже йдеться також і про їхній імідж, про те, чи зможе німецька дипломатія, німецька еліта завершити успішно те, що почала пані Меркель", - сказав Мельник.

Поделиться в соц. сетях: