В Україні декриміналізовано статтю за незаконне перетинання кордону, але кримінальним кодексом передбачено відповідальність за допомогу таким особам.

Міністр оборони України Олексій Резніков попередив про кримінальну відповідальність людям, які готові за гроші допомагати мігрантам перетнути кордон з Україною для подальшого транзиту до країн ЄС. Про це у неділю, 14 листопада, він сказав під час брифінгу за підсумками сьогоднішньої міжвідомчої наради у Луцьку.

"Хотів би попередити тих, хто живе у п'яти областях, що межують із дружньою нам Білоруссю, тих, хто планує заробляти гроші на допомозі у перетині кордону незаконним мігрантам - це буде проти національних інтересів України. Це питання національної безпеки", - зазначив Резніков.

За його словами, відповідальність за допомогу у незаконному перетині кордону громадяни України нестимуть відповідно до чинного законодавства.

"Хто надаватиме таку допомогу і за гроші продаватиме країну – відповідатиме досить серйозно за законом", – наголосив міністр.

У свою чергу, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данилов зазначив, що у квітні 2014 року було скасовано кримінальну відповідальність за незаконне перетинання кордону.

"Але залишилася кримінальна стаття за допомогу цим людям. Тож це буде кримінальна відповідальність", - резюмував Данилов.

Поделиться в соц. сетях: