Антимонопольний орган ЄС повинен дати оцінку діям Газпрому, що спровокував рекордне зростання цін на газ, вважає Макогон.

Оператор ГТС України звернувся до влади Євросоюзу через дії Газпрому. Як заявляють у прес-службі ОГТСУ в п'ятницю, 6 серпня, Газпром спустошує свої підземні сховища в Європі, щоб не нарощувати додатковий транзит через Україну.

У ситуацію має втрутитися антимонопольний орган ЄС, вважають у Києві.

Так, у липні середньодобовий транзит через Україну склав 124 млн кубометрів. Газпром використовує заброньовані потужності, але не збільшує поставки, незважаючи на рекордне зростання цін газ в Європі і низькі запаси газу.

Відзначається, що через зупинку маршрутів Ямал - Європа і Північний потік у липні країни ЄС недоотримали майже 2 млрд кубометрів газу.

"Щоб компенсувати європейцям недоотримані обсяги газу, і при цьому не нарощувати додатковий транзит через Україну, Газпром спустошує свої ПСГ в Європі. Згідно з даними GIE, низькі запаси в Європі саме в ПСГ, контрольованих Газпромом. Так, у оператора ПСГ в Німеччині Astora (належить Газпрому) рівень заповненості - менше 13%, в інших операторів - в середньому, 63%. в Австрії Astora і GSA (також Газпром) - 14%, інші оператори - 48%. Навіть зараз Газпром відбирає газ зі сховищ для виконання своїх контрактів. Відповідно, дефіцит газу в ПСГ Європи значною частиною є штучним і не є першопричиною зростання цін", - заявив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

Він вважає, що Газпром переслідує дві мети: підвищення цін на газ і прискорення запуску газопроводу Північний потік-2.

"Поведінка Газпрому негативно позначається на європейському ринку газу і впливає на економіку всього регіону. На мою думку, в ситуацію має втрутитися відповідний Антимонопольний орган Європи. До того ж, таку стратегію російської компанії слід враховувати при сертифікації Північного потоку-2", - сказав Макогон.

Поделиться в соц. сетях: