ЗСУ не дали російським військам можливості оточити Харків, не кажучи вже про його захоплення, а потім вигнали їх із міста.

Російські війська, ймовірно, вирішили повністю відійти зі своїх позицій навколо Харкова через українські контрнаступи та обмежені можливості для підкріплень. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни.

"Російські підрозділи загалом не намагалися втриматися під тиском контратак українських сил протягом останніх кількох днів, за деякими винятками", - йдеться у висновках інституту. Зазначається, що РФ зосереджена на проведенні впорядкованого відведення своїх військ.

На думку експертів, "Україна виграла битву за Харків, українські війська не дали російським військам можливості оточити Харків, не кажучи вже про його захоплення, а потім вигнали їх з міста", як це було під Києвом.

Також зазначається, що українські війська, ймовірно, намагатимуться перекрити наземні комунікації РФ з Ізюмом. При цьому вони зірвали спробу противника перетнути річку Сіверський Донець для оточення Сєвєродонецька та Лисичанська, завдавши значних втрат російській армії.

Водночас ворог відновив наступальні дії на Слов'янськ, проте 13 травня не досяг жодного поступу.

Крім того, війська РФ продовжували розрізнені та безуспішні наступальні дії поблизу кордонів Донецької області, українські війська знищили там польовий командний пункт.

Поделиться в соц. сетях: