Дмитро Кулеба звинуватив Кремль у веденні гібридної війни проти Європи з метою збільшення тиску для поступок щодо Північного потоку-2.

Той факт, що російський газопровід Північний потік-2 досі не запущений, є результатом спільних зусиль України та її партнерів. Про це заявив голова Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі Україна 24 у неділю, 21 листопада.

"Північний потік-2 давно має бути запущений і запрацювати, але те, що він досі не працює і ми з ним боремося, це результат наших спільних зусиль. Ми разом із партнерами суттєво загальмували реалізацію цього проекту та виграли багато часу для кращих умов щодо протистояння з Росією", - зазначив міністр.

При цьому він звинуватив Кремль у веденні гібридної війни за такими напрямами: міграційна криза, військова ескалація біля кордону України, підвищення рівня пропаганди Росії в Євросоюзі та паралізація нормандського формату і мінського процесу.

Метою таких дії РФ, за словами Кулеби, є збільшення тиску на ЄС для поступок щодо ПП-2.

"Ми бачимо зусилля юристів та лобістів РФ, які намагаються знайти щілини в європейському законодавстві та створити якісь особливі умови для Північного потоку-2. Але ми наполягаємо, що винятків бути не повинно", - сказав глава МЗС і наголосив, що для Москви ПП-2 є не економічним, а політичним проектом.

Нагадаємо, 15 листопада німецький регулятор вирішив допустити компанії Нафтогаз України та Оператор ГТС України до процедури сертифікації Nord Stream 2 AG як оператора трубопроводу Північний потік-2.

Поделиться в соц. сетях: