Перегляд програми співпраці з Україною має відбутися в липні, щоб транш було надано у вересні.

Переговори з МВФ про новий транш мають завершитися в липні, а новий транш надійде у вересні. Про такі плани Мінфіну розповів глава відомства Сергій Марченко в інтерв'ю виданню Lb.ua, опублікованому в понеділок, 19 квітня.

"Це (вересень. - Ред.) - хороший варіант, до якого ми йдемо. Поки є прогрес, і я хочу бути в такому випадку оптимістом", - сказав він.

За словами Марченка, Україна не може собі дозволити значне розширення дефіциту держбюджету.

"Після підписання меморандуму ми дали згоду на те, що в 2022 році у нас дефіцит буде 3,5%. Ми вже підготували бюджетну декларацію, де фігурує дефіцит в 3,5%. І звісно, якби у нас були диверсифіковані джерела покриття дефіциту, то можна було б порушувати питання про більший дефіцит", - додав міністр.

"Деякі країни розширюють дефіцити, деякі звужують... Ми, на жаль, не можемо дозволити істотний вплив фіскальної ролі держави на економіку - те, що можуть дозволити собі США чи країни ЄС. Наші джерела запозичень, на жаль, доволі обмежені - все залежить від того, є програма з МВФ чи ні, чи є СБ чи ні, чи є макрофін від ЄС чи ні", - зазначив Марченко.

Нагадаємо, єдиний транш за новою програмою МВФ в 2,1 млрд доларів Україна отримала в середині минулого року. З тих пір виділення нових траншів весь час відкладали.

Поделиться в соц. сетях: