У Києві запропонували створити впливову організацію основних країн-експортерів зернових, яка б реагувала на загрози продовольчої безпеки.

На зустрічі послів Великої сімки Україна заявила про необхідність створення впливової Організації країн-експортерів зернових, яка реагує на світові виклики на ринку. Про це заявив міністр агрополітики Микола Сольський на відкритті конференції міністрів сільського господарства G7 у Штутгарті, повідомляє у суботу, 14 травня, прес-служба Мінагро.

"Через блокаду українських морських портів на світовий ринок не потрапило 7 млн ​​тонн пшениці, 14 млн тонн зерна кукурудзи, 3 млн тонн соняшникової олії та 3 млн тонн соняшникової макухи, а також інших культур", – розповів Сольський, зазначивши, що це вже призвело до рекордного зростання цін на світовому ринку.

Тому Сольський запропонував обговорити створення впливової організації основних країн-експортерів зернових у світі, яка б реагувала на загрози продовольчої безпеки, зокрема з боку РФ. Ця організація на пропозицію України встановить граничні обсяги експорту зернових для стабілізації цін та прогнозованості ринку.

Крім того, країни-експортери зможуть розробити механізм спрямування надмірних залишків с/г продукції на потреби "зеленого" сектору економіки, застосувати загальні обмеження щодо недружніх дій імпортерів (насамперед загороджувальних заходів третіх країн на імпорт продуктів переробки).

У частині принципів роботи організації зазначається, що залишки зерна, законтрактовані третіми країнами, мають зберігатися переважно у країнах-виробниках.

У Мінагро додали, що найближчими днями міністри сільського господарства G7 мають напрацювати спільні стійкі рішення, які дозволять забезпечити глобальну продовольчу безпеку та створити стабільну економічну основу для фермерів.

Поделиться в соц. сетях: