Судно 1984 року випуску перебуває в хорошому стані і має унікальне вбудоване обладнання, зокрема високоточні ехолоти.

Україна і Бельгія уклали меморандум про взаєморозуміння в сфері охорони та відтворення вод і раціонального використання водних ресурсів. Цей документ передбачає передачу Києву дослідного судна Бельгіка, повідомляє Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України в п'ятницю, 30 липня.

Зазначається, що меморандум підписали Бельгійський федеральний офіс з наукової політики, Бельгійський королівський інститут природних наук і Мінекології. Судно 1984 року випуску перебуває в хорошому стані і має унікальне вбудоване обладнання, наприклад, високоточні ехолоти. Також на ньому знаходяться п'ять лабораторій.

"Охорона морських екосистем включена в екологічний блок Угоди про асоціацію Україна-ЄС, згідно з яким наша держава повинна здійснювати регулярний морської моніторинг за європейськими стандартами. Зараз Україна впроваджує положення Рамкової директиви ЄС про морську стратегію для поетапного досягнення доброго екологічного стану морського середовища. Спасибі бельгійській стороні за таку допомогу, яка посилить екологічний моніторинг Чорного моря", - заявив з цього приводу міністр захисту навколишнього середовища і природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Також повідомляється, що буде здійснюватися незалежний від рибальства науковий моніторинг рибних запасів, фундаментальні наукові дослідження у відкритому морі, геологічна розвідка морського дна тощо.

"Меморандум передбачає посилення співпраці українських і бельгійських вчених зі спільного вивчення Чорного моря, зокрема проблеми підняття рівня сірководню. Водночас бельгійська сторона запрошує українських фахівців долучитися до дослідницьких робіт у Північному морі", - додали у відомстві.

Найближчим часом за фінансової підтримки проекту Європейського Союзу для посилення екологічного моніторингу в Чорному морі (EU4EMBLAS) судно Бельгіка під українським прапором відправиться в Україну. А вже восени розпочнеться комплексний моніторинг українських морських акваторій на борту цього судна.

 

Поделиться в соц. сетях: