Наразі стоїть питання не лише про виживання України, і не лише про європейську безпеку, а про весь світовий порядок, зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Розв'язана Росією війна проти України має стати стратегічною поразкою для російського президента Володимира Путіна. Про це сказала президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі у вівторок, 24 травня.

За її словами, Росія почала агресію проти України "за методичками минулого століття – обходиться з мільйонами людей, як з безликим населенням, яке можна переміщувати, або контролювати, або використовувати як буфер між воюючими сторонами, намагається задушити прагнення цілої нації танками".

"Наразі стоїть питання не тільки про виживання України, і не лише про європейську безпеку, це ставить під питання весь світовий порядок. І тому протидія російській агресії – це завдання для всієї світової спільноти. Україна має перемогти у цій війні, а агресія Путіна має стати для нього стратегічною поразкою. Ми зробимо все, що можемо, щоб допомогти українцям отримати перевагу і взяти власне майбутнє у свої роки", – заявила Урсула фон дер Ляєн.

Вона підкреслила, що Євросоюз вперше у своїй історії надав військову підтримку країні, яка зазнала агресії, і підтримує близько 6 млн українських біженців. За її словами, пакет макрофінансової допомоги у 10 млрд євро – також безпрецедентний випадок в історії ЄС.

Поделиться в соц. сетях: