Україна перебуває в процесі підготовки оновленого меморандуму з МВФ, у якому будуть прописані нові зобов'язання України для отримання траншу.

Найважливішим принципом для економічної і фінансової стабільності України є незалежність Національного банку й антикорупційних установ, у тому числі і для продовження співпраці Києва з Міжнародним валютним фондом. Про це в четвер, 11 березня, на брифінгу у Вашингтоні заявив директор пресофісу МВФ Джеррі Райс, передає Укрінформ.

"Незалежність центральних банків є життєво важливим принципом для МВФ щодо будь-якої країни. Незалежність Національного банку України - одна зі складових, яку ми уважно моніторимо", - наголосив Райс.

У МВФ зауважили, що розглядають забезпечення незалежності центробанків як "ключ до макроекономічної стабільності, довіри інвесторів, фінансової стабільності, захисту фінансової системи" та інших речей.

"Отже, знову ж таки, це питання є життєво важливим для нас", - додав Райс, зазначивши, що для фонду таким же суттєвим фактором є "збереження цілісності, незалежності та ефективності українських антикорупційних інституцій".

За його словами, це є "важливими передумовами і вимогами", визначеними в програмі МВФ для України, яка продовжує бути предметом двосторонніх обговорень.

Поделиться в соц. сетях: