Влада України повинна дотримуватися гнучкого курсоутворення і зберігати незалежність центробанку, заявляють у фонді.

Глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман назвав ключовою частиною програми stand by для України збереження системи інфляційного таргетування і режиму гнучкого курсоутворення. Про умови співробітництва фонду з Україною він розповів в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Збереження цих реформ (організаційної та інституційної реформ Нацбанку - ІФ) та постійний прогрес у зміцненні НБУ є ключовою частиною нинішньої програми stand-by з Україною. Зокрема, з позицій економічної політики це означає збереження системи інфляційного таргетування і режиму гнучкого курсоутворення", - сказав він.

Він зазначив, що Україні важливо продовжувати посилення банківського регулювання і нагляду для забезпечення безпеки банківської системи і можливості продовжувати кредитування домогосподарств і компаній.

За словами Люнгмана, надзвичайно важливо захистити НБУ і його персонал від надмірного зовнішнього тиску, оскільки політика, яка, за його словами, сприятиме економічній стабільності і добробуту українців, не завжди буде користуватися широкою популярністю.

Також представник МВФ критично прокоментував регулювання цін на газ. За його словами, фонд підтримує програму субсидій.

Поделиться в соц. сетях: