Про те, що Балаклійський напрямок є найслабшим місцем окупантів, було зрозуміло ще наприкінці весни.

Про можливість контрнаступу на Балаклійському напрямку було зрозуміло вже у червні, заявив представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв'ю Kyiv Post.

"Ми розуміли, що рано чи пізно потрібно буде проводити контрнаступальні дії і на Харківському напрямку. Насамперед через загрозу Харкову, яка, до речі, досі зберігається", - сказав він.

За його словами, Україна наперед знала про слабке місце у російських окупантів.

Скібіцький зазначив, що важливо зупинити темпи наступу окупантів на Донецькому напрямку. Для цього було вжито всіх необхідних заходів, після чого командування РФ перекинуло війська на південь, що створило умови для наступу ЗСУ на Херсонському та Харківському напрямах та дозволило розвинути цей успіх.

Ще весною було зрозуміло, що слабке місце Росії - це Балаклія. У червні стало очевидним, що наступ на Балаклійському напрямку можливий. Дії, які ми планували у Херсонській та Запорізькій областях, допомогли розвинути спільні успіхи Збройних сил України. Нашою головною метою є деокупація всіх захоплених територій", - сказав він.

За даними Міноборони, ЗСУ під час контрнаступу звільнили в Харківській області 388 населених пунктів, у яких проживає 150 тисяч осіб.

Напередодні деокупований Ізюм Харківської області відвідав президент Володимир Зеленський.

Поделиться в соц. сетях: