У вересні транзит російського газу знизиться до мінімально передбачених контрактом 109 млн куб. м/добу.

У січні - серпні 2021 року транзит природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України склав близько 29,45 млрд м - на 15,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року (34,8 млрд м). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на дані Оператора ГТС України (ОГТСУ) у четвер, 9 вересня.

ОГТСУ звертає увагу, що на аукціоні 16 серпня Газпром забронював на вересень всього 4% (0,65 млн куб. м/добу) від запропонованих 15 млн куб. м/добу додаткових гарантованих транзитних потужностей через ГТС України. Таким чином, в поточному місяці транзит знизиться до мінімально передбачених контрактом 109 млн куб. м/добу.

На думку глави оператора Сергія Макогона, наслідком такої транзитної політики російського монополіста стало рекордне подорожчання газу в Європі.

"Україна постійно пропонує додаткові транзитні потужності для постачання додаткових обсягів газу в ЄС. Однак Газпром, на жаль, постійно відмовляється від них. Створюється враження, що такою поведінкою Газпром не тільки стимулює подальше зростання цін на газ в ЄС, але і посилає вкрай прозорі сигнали в Європу, що додаткові обсяги газу можливі тільки через Північний потік-2, - зазначив він.

 

Поделиться в соц. сетях: