Таке рішення суду дає право стороні обвинувачення почати стосовно колишніх міністра і його заступника процедуру екстрадиції.

Печерський районний суд Києва обрав колишньому міністру внутрішніх справ України Віталію Захарченку і його заступнику запобіжні заходи у вигляді утримання під вартою в кримінальному провадженні за фактами перевищення влади і службових повноважень під час поставки гранат з РФ і організації розтрати грошових коштів МВС України в особливо великих розмірах на їх розмитнення. Про це у вівторок, 20 квітня, повідомляє Офіс Генпрокурора.

Відзначається, що таке рішення суду дає право стороні обвинувачення почати стосовно колишніх міністра і його заступника процедуру екстрадиції.

За даними слідства, з метою озброєння особового складу працівників органів внутрішніх справ, екс-чиновники Міністерства організували в січні 2014 року незаконну поставку в Україну 13 406 одиниць гранат виробництва РФ. Колишні міністр і його заступник також організували безпідставне митне оформлення ввезених гранат і сплату МВС України більше 1 млн 177 тис. грн митних платежів.

"Зазначені гранати не входили до переліку спеціальних засобів, що перебувають на озброєнні МВС України, і не пройшли випробування Міністерства охорони здоров'я України про можливість їх застосування до людей. 18 і 19 лютого 2014 року гранати російського виробництва, які ввозили таким чином, були застосовані в центральній частині міста Києва до мітингувальників, в результаті чого постраждали 86 осіб. Зокрема, за даними слідства, тяжкі тілесні ушкодження тоді отримали 17 осіб, середньої тяжкості - 23 особи, легкі - 45 осіб. Одна людина загинула", - ідеться в повідомленні.

Відзначається, що прокурори ще будуть звертатися в суд за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування.

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...