Український уряд "спантеличений" і не розуміє, чому допомога не надійшла, як це очікувалося, стверджують джерела.

Адміністрація президента США Джо Байдена відклала на невизначений термін надання Україні пакету військової допомоги на суму $200 млн, який раніше був підготовлений. Про це у суботу, 11 грудня, повідомив телеканал NBC із посиланням на три джерела.

Стверджується, що про виділення цього пакету допомоги мало бути офіційно оголошено минулого тижня, але Білий дім вирішив відкласти остаточне рішення. Це пов'язано з прагненням адміністрації "дати більше часу дипломатичним зусиллям з розрядки напруженості" в ситуації на українсько-російському кордоні та повідомленням про вторгнення Росії в Україну, що готується

Поки незрозуміло, що саме включає пакет допомоги на $200 млн. За повідомленнями джерел, Україна терміново запросила системи протиповітряної оборони, протикорабельні ракети, більше протитанкових ракет Javelin, засоби радіоелектронного придушення, радіолокаційні системи, модернізовані артилерійські боєприпаси та медикаменти.

NBC зазначає, що позитивну відповідь на цей запит Київ отримав близько місяця тому, тому зараз український уряд "заспаний" і не розуміє, чому допомога не надійшла, як це очікувалося.

"Це викликає невелике розчарування", – сказало джерело, знайоме з точкою зору влади України.

Водночас, джерела не відкидають, що ця партія допомоги розглядається Білим домом як інструмент тиску на Москву, і буде поставлена ​​у разі, якщо Росія здійснить військові дії проти України.

Крім того, США мають низку інших варіантів подальшої допомоги Україні. Йдеться про "значно більший пакет допомоги, який буде схвалений у разі можливого вторгнення Росії".

Посилаючись на заяву радника президента США з нацбезпеки Джейка Саллівана, зазначено, що Байден пригрозив російському президенту Володимиру Путіну жорсткими санкціями проти Москви та додатковою військовою допомогою Україні.

"Ми надамо українцям додаткові засоби захисту окрім того, що ми вже надаємо", – сказав тоді Салліван.

При цьому вказується, що радник американського президента мав на увазі "значно більший пакет потенційної допомоги, ніж 200 млн доларів".

Поделиться в соц. сетях: