Допомогу було збільшено на 700 млн доларів. Для набрання чинності закон має бути прийнятий Сенатом і підписаний президентом США.

Посол України у Вашингтоні Оксана Маркарова повідомила, що ухвалений Палатою представників законопроект про оборонний бюджет США на 2023 рік передбачає 1 млрд доларів у рамках ініціативи з безпеки України. Допомогу було збільшено на 700 млн доларів.

За її словами, документом передбачено загальне фінансування у розмірі 839 млрд. доларів. Для набрання чинності закон має бути прийнятий Сенатом і підписаний президентом США. Очікується, що Сенат зможе його погодити найближчим часом.

Як зазначила Маркарова, законопроект вимагає від генерального інспектора (Inspector General) нагляду за використанням допомоги Україні, а також вимагає звітувати перед Конгресом кожні півроку.

Крім того, документ вимагає щоквартальних брифінгів щодо заходів з поповнення та відновлення запасів тактичних ракет, наданих Україні США, союзниками та партнерами.

Посол України у Вашингтоні також повідомила, що законопроект

 

  • передбачає боротьбу із залежністю від російської енергетики, яка вимагає від усіх основних операційних баз у зоні відповідальності Європейського командування США (U.S. European Command Area) прийняття планів щодо зменшення залежності від російської енергетики, і ставить перед Міністерством оборони США завдання припинити використання російських енергоносіїв у повному обсязі;
  • вимагає звіту про російські звірства в Україні, операції, пов'язані з російськими фільтраційними таборами, та загрози, спричинені глобальною кризою продовольчої безпеки;
  • вимагає звіту про зусилля РФ у розширенні своєї присутності та шкідливого впливу в Латинській Америці та Карибському басейні;
  • вимагає звіту про розгортання групи Вагнера в Африці та пов'язану з цим дестабілізацію "тендітних" держав, напади на цивільне населення та інші злочини, а також зв'язки з російською державою.

Поделиться в соц. сетях: