У Держдепі відреагували на блокування Радою суддів України основної частини судової реформи - запуску Етичної ради.

Дії Ради суддів України загрожують зривом судової реформи, однак у неї ще є час виконати своє зобов'язання з виконання закону. Про це йдеться в заяві прес-секретаря Держдепартаменту США Неда Прайса, оприлюдненій на сайті відомства в четвер, 16 вересня.

Так, Прайс нагадав, що судова реформа має вирішальне значення для зміцнення верховенства закону і залучення іноземних інвестицій в Україну. Тому, відповідно до прийнятого закону, міжнародні партнери призначили висококваліфікованих експертів для підтримки відновлення головного судового органу України - Вищої ради правосуддя.

"13 вересня Рада суддів Українивідмовилася призначити українських суддів для участі в процесі, що загрожує зірвати обіцянку справжньої судової реформи в Україні. Все ще є час, щоб врятувати ці зусилля. Рада суддів може виконати своє зобов'язання з виконання закону і висунути призначенців", - зазначив прес-секретар.

При цьому він наголосив, що Штати як і раніше готові надати допомогу в реалізації судової реформи, "щоб народ України міг довіряти своїм судам і суддям і щоб Україна могла продовжувати свій шлях до євроатлантичної інтеграції".

"Судова реформа принесе більше робочих місць і економічних можливостей, а також забезпечить рівність і справедливість. Український народ заслуговує на це", - резюмував Прайс.

Поделиться в соц. сетях: