Байден запевнив Зеленського в тому, що США братимуть участь у зусиллях України та союзників із припинення російської агресії, розповів глава вітчизняного МЗС.

Президент США Джо Байден під час зустрічі із главою Української держави Володимиром Зеленським у Вашингтоні запевнив його в тому, що Україна ніколи не залишиться наодинці з Росією. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі програми Свобода слова на телеканалі ICTV у понеділок, 6 вересня.

За словами глави МЗС, однією з тем, які президенти обговорювали, були Крим і Донбас, зокрема те, що Сполучені Штати можуть додатково зробити, щоб "допомогти Україні перемогти в цій війні, відкинути російські окупаційні війська, повернути собі суверенітет над цими територіями" .

При цьому, підкреслив Кулеба, Байден запевнив Зеленського, що США братимуть участь у зусиллях України та союзників із припинення російської агресії.

"Ключова гарантія (США - ред.) лежала в тому, що президент Байден чітко позначив, що Україна ніколи не залишиться наодинці з Росією і буде користуватися підтримкою, і підтримка ростиме в разі ескалації з боку Росії", - заявив дипломат.

Крім того, додав міністр, у рамках цієї підтримки сторони домовилися фокусувати спільні проекти на безпеці в Чорному морі.

"Ця підтримка вже проявляється у збільшенні допомоги в Україні, у застосуванні дипломатичних засобів стримування Росії, у розробці спільних проектів із безпеки між Україною та Сполученими Штатами та іншими країнами НАТО. Передусім ми фокусуємо такі проекти на безпеці в Чорному морі", - уточнив він.

Поделиться в соц. сетях: