У багатьох країнах світу 14 лютого відзначають День святого Валентина або День всіх закоханих. Про це пише УНН.

14 лютого у світі відзначають День усіх закоханих, а віряни вшановують пам’ять Святого Валентина.

Важається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі з ще більш ранніх часів — з часів стародавніх язичницьких культур. Наприклад, римляни в середині лютого святкували фестиваль еротизму, званий Lupercalia, в честь богині любові Juno Februata.

“Винуватцем торжества” вважається християнський священик Валентин, котрий жив у III столітті в Італії.

Одна із найпопулярніших легенд розповідає, що у 269 році римський імператор Клавдій II готувався до завоювання світу, але його армії не вистачало воїнів. Причиною цього він вважав сімейне життя, яке нібито відволікає солдатів від армії. Тому Клавдій II видав наказ, згідно з яким солдатам заборонялося одружуватися впродовж усієї військової служби.

Попри наказ імператора, солдати продовжували одружуватися, а допомагав їм у цьому молодий священик Валентин. Дізнавшись про це, імператор розлютився й прирік його на страту. Очікуючи виконання вироку, Валентин закохався у сліпу дочку тюремника. Маючи певні медичні знання, він вилікував сліпоту дівчини. А перед стратою надіслав коханій прощального листа, якого підписав “Від твого Валентина”.

Поделиться в соц. сетях: