Лукашенко прийняв у президентському палаці нардепа Євгена Шевченка. У Слузі народу говорять, що це його особиста ініціатива.

Нардеп від Слуги народу Євген Шевченко у вівторок, 20 квітня, зустрівся в Мінську з Олександром Лукашенком. Відео із зустрічі опублікував телеграм-канал Пул першого.

"Приємно з Вами зустрітися. Виявляється, є ще в Україні люди, які поважають Білорусь", - сказав Лукашенко Шевченкові.

"Не просто поважають, а люблять і цінують. Для мене дуже велика честь із Вами познайомитися, я давно мріяв. Правда, щиро", - відповів нардеп.

Лукашенко натомість зазначив, що для нього також важлива ця зустріч.

"По-перше, привід поговорити про білорусько-українські відносини. Ми, напевно, мало говоримо останнім часом взагалі на цю тему. А якщо говоримо, то не завжди позитивно. Знаю, що відбувається в моїй рідній Україні. Ви знаєте моє ставлення до України - не тільки як президента, а й моє особисте ставлення. Тому дуже важлива ця наша зустріч як такий добрий сигнал. Сподіваюся, що це буде добрим сигналом, виходячи з того, що я знаю про Вас і Вашу позицію щодо українсько-білоруських відносин і взагалі щодо Білорусі", - сказав він.

Лукашенко додав, що "ця зустріч стане хорошим початком співпраці справжніх патріотів України з Білоруссю".

 

"Ми ніколи нічого не приховували від українських наших друзів, приховувати не маємо наміру й далі, тим більше від наших друзів. Можливо, я думав, що їх (кількість. - Ред.) зменшилася, але навряд чи. Напевно, просто про них менше говорять і вони, можливо, менше говорять останнім часом. Але не думаю, що у нас там менше друзів", - вважає Лукашенко.

 

Заступник голови фракції Слуга народу Олександр Корнієнко повідомив LIGA.net, що зустріч Шевченка з Лукашенком - його особиста ініціатива.

За його словами, Шевченко не був делегований партією Слуга народу, МЗС чи Офісом президента на проведення будь-яких переговорів "з офіційними особами Білорусі". Шевченко також не належить до складу парламентської делегації в Білорусі.

"Відповідно, усі зустрічі, які він проводить чи проводитиме, є його особистою ініціативою. Він діє як приватна особа, а не представник держави", - сказав Корнієнко.

Він вважає, що подібні дії як мінімум порушують порядок реалізації зовнішньої політики й принцип узгодженості дій усіх гілок влади в міжнародних відносинах. "Очікується, що фракція вимагатиме від пана Шевченка пояснень після його повернення", - сказав Корнієнко.

 

Поделиться в соц. сетях:

‡агрузка...