Міністерство охорони здоров’я України опублікувало рекомендації, яких потрібно дотримуватися у разі радіаційної аварії.

Про це пише УНН з посиланням на пресслужбу МОЗ.

"Попри міжнародний нагляд за роботою Запорізької атомної електростанції в Енергодарі, краще бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій, зокрема і пов’язаних з поширенням радіації", – зазначили в МОЗ.

Як пережити радіаційну аварію з мінімальною шкодою для здоров'я

1. Аварію можна перечекати у приміщенні. Заздалегідь необхідно підготувати: скотч, плівку, щільну тканину тощо – якщо ви будете залишатися у будинку, а не в укритті.

2. Радіоактивний пил осідатиме на усіх можливих поверхнях, тому слід ущільнити вікна та двері. Після того не можна підходити до них близько. Рекомендується не користуватися зовнішніми системами вентиляції чи обігріву, варто зменшити можливість потрапляння повітря з вулиці.

3. Після того, як ви зайдете у приміщення, слід змити з себе весь пил та бруд, тому найкращим буде прийняти душ з милом або шампунем. За відсутності такої можливості можна вимити руки, обличчя, відкриті ділянки шкіри. Намагайтеся не терти шкіру, щоб не пошкодити її та запобігти потраплянню радіоактивних речовин у рану.

4. Після того, як людина змиє з себе пил, слід переодягтися у чистий одяг, а попередній – акуратно зібрати у пластикові пакети (найкраще герметичні) та покласти його подалі від людей чи домашніх тварин.

5. Також слід заздалегідь подбати про запаси їжі та води. Найкращим буде зберігати такі запаси у герметичних контейнерах. Пляшкова вода вважається придатною до споживання. Важливо, що кип’ятіння не знезаражує воду від радіоактивних речовин. Проте водопровідну воду можна використовувати для миття, але не для споживання.

6. Рекомендується подбати про запас ліків, які можуть бути потрібні за станом здоров’я. У МОЗ наголошують, що йодид калію слід приймати лише, якщо ви отримали таку вказівку від органів влади чи ДСНС. Приймати йодид калію «для профілактики» без потреби – неприпустимо. Це може зашкодити вашому здоров’ю.

7. Влада сповіщатиме про ситуацію та даватиме вказівки, які потрібно виконувати, тому подбайте про наявність мобільного інтернету, телебачення, придбайте радіоприймач, який може працювати від батарейок у разі аварії на електромережах. Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел.

8. Також варто зібрати документи, адже вони можуть бути необхідними у разі евакуації.

“Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади”, – підсумували у МОЗ.

Поделиться в соц. сетях: