Замість оточення великих українських формувань на сході країни, російські війська зосередилися на дрібніших цілях, наприклад, оточенні Сєвєродонецька.

Армія РФ відмовилася від великого оточення українських військ на сході України та зосередилася на оточенні кількох невеликих осередків українських сил у Донецькій та Луганській областях. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Російські сили, ймовірно, намагаються домогтися одночасного оточення кількох невеликих вогнищ українських сил у Донецькій та Луганській областях: ширший район Сєвєродонецька (включаючи Рубіжне та Лисичанськ), Бахмут-Лисичанськ, навколо Золотого (на північний схід від Попасної) та навколо українських укріплень в Авдіївці", - зазначили аналітики.

За даними ISW, російські війська почали нарощувати зусилля "в цих різних оточеннях", проте якихось серйозних "проривів" або значного прогресу із захоплення Донбасу не досягли.

Крім того, у разі успішного оточення Сєвєродонецька, а також інших великих міст, таких як Бахмут, армія РФ зіткнеться із затяжними міськими боями.

"Російські сили спрямовують значну кількість військ, артилерії та авіації для розгрому українських захисників у Луганській області та, ймовірно, відтягують необхідні ресурси з Ізюмського спрямування, оборонних позицій навколо Харкова, Донецька та Запоріжжя", - йдеться у звіті.

Аналітики ISW підкреслили, що війська РФ уповільнили темп просування та обмежуються меншими цілями, ніж передбачав Кремль.

"Високопоставлені кремлівські чиновники все частіше відкрито визнають, що російський наступ в Україні просувається повільніше, ніж передбачалося, і шукають пояснення, щоб виправдати це", - зазначив Інститут вивчення війни.

Поделиться в соц. сетях: