Пропагандисти заявили про те, що нібито українські військові здалися в полон, аби не "гинути за амбіції Зеленського", а для ілюстрації використовували документи мешканця тимчасово окупованої території.

Росіяни намагаються видати мешканців окупованої частини Харківщини за військовополонених. Про це повідомили у Борівській селищній раді.

Пропагандисти заявили, що нібито українські військові здалися в полон, щоб не "гинути за амбіції Зеленського".

"На фото борівчани побачили документи одного з мешканців нашої громади - Максима Романченка. Але річ у тому, що Максим не перебуває на військовій службі у ЗСУ і на момент окупації перебував у рідному селі та працював на одному з місцевих сільгосппідприємств", - йдеться у повідомленні.

У селищі відомо, що окупанти кудись вивозили чоловіка, але за три дні він повернувся додому.

"Тому можемо зробити припущення, що фото документів не мають жодного відношення до реальності. Росіянам доводиться вигадувати уявних українських військових, які начебто здаються в полон, для посилення свого наративу про уявну перевагу Росії над ЗСУ", - упевнені односельці чоловіка.

Повідомляється, що вищезгадана публікація містить ще одну маніпуляцію.

"У тексті, який супроводжує фото, читачів намагаються переконати, що українська армія воює не за свою землю, не за Батьківщину і не за свій народ, а за "особисті амбіції президента Зеленського". Тут пропагандисти переплутали все. Адже не Зеленський, а Путін напав на іншу країну, щоб забрати її території. Саме російські військові гинуть за особисті амбіції свого президента, а наші воїни захищають від агресора своє та успішно утилізують окупантів", - наголошують у селищній раді.

Поделиться в соц. сетях: