Альянс допомагає Україні, але хоче уникнути ескалації конфлікту, наголосив Єнс Столтенберг.

Агресія РФ проти України переросла у "війну на виснаження" і ніхто не може з упевненістю спрогнозувати, коли і як вона закінчиться. Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю виданню Rzeczpospolita.

Глава альянсу зазначив, що президент РФ Володимир Путін допустив велику стратегічну помилку, плануючи досягти своїх цілей в Україні протягом тижня.

"Іде 13-й тиждень війни, російські війська вибиті з Києва, Харкова та півночі країни. Проте війни непередбачувані. І ніхто не може з упевненістю сказати, коли і чим закінчиться ця війна", - наголосив він.

За його словами, Україна довела свою готовність та здатність чинити опір завдяки мужності та професіоналізму військових та влади країни, а також західній допомозі зброєю та навчанням.

Столтенберг зазначив, що у НАТО два завдання у цій війні: підтримка України та запобігання ескалації.

"Перше завдання НАТО полягає у наданні підтримки, причому у довгостроковій перспективі... Тому що це все більше і більше війна на виснаження. Друге завдання - не допустити ескалації. Наш головний обов'язок - захищати всіх союзників, один мільярд людей, які проживають у країнах НАТО. Війна в Україні огидна, жорстока. Ми бачимо жертви серед мирного населення, бомбардування, розруху, руйнування міст. Але якщо вона переросте у повномасштабну війну між НАТО і Росією, вона завдасть значно більших збитків", - заявив генсек.

Він додав, що альянс зобов'язаний поводитися так, щоб не призвести до ще більшої напруги, тому НАТО "підтримує Україну, але не бере участі у війні".

"Ми підтримуємо Україну у відстоюванні права на самооборону, закріпленого у Статуті ООН", - уточнив Столтенберг.

Поделиться в соц. сетях: