Після запуску Північного потоку-2 транзит газу через Україну впаде до мінімальних обсягів, які є необхідними для роботи ГТС.

Українська газотранспортна система зупиниться, якщо обсяги транспортування газу впадуть до 15 мільярдів кубометрів. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

"Якщо залишається 15 млрд куб. м, то абсолютно очевидно, що ми не зможемо навіть утримувати нашу ГТС", - сказав він.

Також міністр розповів про розрахунки обсягу транзиту газу в разі експлуатації Північного потоку-2 на 100%. "Якщо буде використовуватися наполовину, то можемо говорити про 18 млрд куб. м. Це критично мало", - повідомив міністр.

Водночас Галущенко заспокоїв, він запевнив, що для забезпечення українців газом можна використовувати віртуальний реверс.

"Втім, перш за все треба шукати інші можливості. Зараз ведуться активні переговори щодо газу з Туреччиною, іншими компаніями і країнами. Безумовно, треба збільшувати видобуток, тому що він падає. У цьому році падіння видобутку прогнозується на 5%. На жаль, для цього є об'єктивні пояснення, зокрема виснаження родовищ", - сказав він.

Поделиться в соц. сетях: