Російська паспортизація - випробуваний засіб поширення шовіністичної ідеології "русского мира", зазначив Олег Ніколенко.

Щоб зупинити видачу паспортів РФ на непідконтрольній Україні території Донбасу, потрібні скоординовані кроки світової спільноти, зокрема санкційного характеру. Про це сказав речник МЗС України Олег Ніколенко в коментарі для Інтерфакс-Україна в неділю, 27 червня.

"Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба неодноразово підкреслював, що світова спільнота має жорсткіше відреагувати на роздачу російських паспортів на Донбасі. Навіть після його реінтеграції Росія намагатиметься розіграти "карту російського громадянства". Фактично, це - російська бомба уповільненої дії. Потрібні скоординовані кроки, зокрема санкційного характеру, щоб її знешкодити", - сказав Ніколенко.

Так він відреагував на коментар офіційного представника МЗС Росії Марії Захарової у зв'язку з висловлюваннями Президента України про надання російського громадянства жителям Донбасу, яка вказала, що "логіку і претензії Володимира Зеленського зрозуміти важко".

"Можна тільки поспівчувати МЗС Російської Федерації, якому "важко зрозуміти" наслідки деструктивної російської політики. Російська паспортизація - випробуваний засіб поширення шовіністичної ідеології "русского мира", елемент російських гібридних тактик проти сусідніх держав. Під видом "захисту російських співвітчизників" війська Росії окупували частини територій Грузії і України, російські спецслужби безперестанку втручаються у внутрішні справи країн Балтії", - підкреслив речник МЗС України.

Ніколенко нагадав, що у квітні 2019 року Україна і світова спільнота, зокрема члени Радбезу ООН, засудили рішення РФ ввести спрощений порядок надання російського громадянства українцям на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях.

"За нашими даними, за два роки більш ніж півмільйона місцевих жителів отримали російські паспорти", - додав Ніколенко.

Він заявив, що таким кроком Росія свідомо руйнує Мінські домовленості, логіка яких полягає у відновленні суверенітету України і мирній реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"Зате російська сторона продовжує закріплювати результати своєї окупації, затягує контрольовані нею українські території у свій політичний, економічний, електоральний, соціальний і культурний простір", - вказав спікер.

За словами Ніколенка, за таких умов галасливі заклики російських чиновників про нібито небажання України досягти прогресу в мінському процесі є особливо цинічними і такими, що не мають нічого спільного з реальністю.

"РФ повинна, нарешті, почати виконувати взяті на себе зобов'язання в рамках Мінських домовленостей і нормандського формату на основі повної поваги до суверенітету України, дотримання вимог українського законодавства і норм міжнародного права", - сказав Ніколенко.

Поделиться в соц. сетях: