Перші поставки Pfizer за прямими контрактами відбудуться до кінця другого кварталу, запевнив Максим Степанов.

Міністерство охорони здоров'я веде переговори про постачання вакцин від коронавірусу COVID-19 на 2022-2023 роки. Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов у вівторок, 11 травня.

"Я, як міністр охорони здоров'я, почав переговори про забезпечення вакцинами в 2022-2023 році, щоб ми мали контракти (на постачання вакцин - ред.). Бажано, щоб це були контракти не з одним виробником, щоб ми не були залежними від політики тієї чи іншої країни, на території якої розташоване виробництво вакцин", - сказав Степанов.

Також він розповів, що МОЗ очікує до кінця травня 1,4 млн доз вакцин від COVID-19 з ініціативи COVAX; поставки вакцини AstraZeneca, перші поставки Pfizer за прямими контрактами відбудуться до кінця другого кварталу, з третього кварталу очікуються 4,5 млн доз вакцини Pfizer.

"Ми очікуємо відповідно щодо COVAX 1,4 млн доз до кінця травня. Ми очікуємо, що буде знято ембарго в Індії з експорту вакцин, і той борг в 1,5 млн доз вакцини AstraZeneca закриється. Також почнуться поставки за прямим контрактом з Pfizer - до кінця 2-го кварталу ми повинні отримати перші 500 тисяч доз, а основні поставки почнуться з липня цього року. На третій квартал у нас передбачені 4,5 млн доз вакцини", - розповів Степанов.

Він зізнався, що Міністерство охорони здоров'я не задовольняють існуючі темпи вакцинації. За його словами, згідно з укладеними домовленостями Україна тільки в першому кварталі повинна була отримати 3 млн 184 тис. доз вакцин.

"На жаль, як і в усьому світі, Україна не є винятком щодо зриву поставок в терміни, передбачені контрактами. Дійсно, на сьогоднішній день можна констатувати, що міжнародне право в торгівлі не працює на ринку вакцин. По суті справи, ринку вакцин не існує, і кожна країна бореться за більш термінове постачання вакцин. Але зараз ситуація почала вирівнюватися і те, що нам повинні, компанії-виробники почали віддавати", - сказав Степанов.

Поделиться в соц. сетях: