Постановка на військовий облік для жінок буде добровільною, в армії чекають лише мотивованих жінок.

Про це 5 вересня в ефірі національного телемарафону, який у YouTube транслювало Суспільне, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, в оборонному відомстві "роблять усе можливе", щоб 1 жовтня не було обов'язкової постановки на військовий облік жінок, професії яких є у переліку військово-облікових спеціальностей.

Маляр зазначила, що українська армія потребує "невеликого переліку" спеціальностей – це медичні працівники, кухарі, фахівці з радіоелектроніки.

"Що стосується інших, то ми говоримо про необхідність добровільної постановки на облік. Що це означає? Що жінки, які хочуть, мотивовані, мають право все-таки ставати на облік, ми не повинні їх цього позбавляти", – сказала Маляр.

Раніше повідомляли, що жінки, чиї спеціальності чи професії споріднені з відповідними військово-обліковими спеціальностями, з 1 жовтня 2022 року мали ставати на військовий облік як військовозобов'язані. Такі зміни регламентує наказ Міністерства оборони України від 11 жовтня 2021 року.

4 липня Маляр повідомляла, що жодних обмежень для перетину українського кордону, пов'язаних із мобілізацією, щодо жінок немає і наразі таких обмежень не планують. "З 24 лютого жодної жінки примусово у нас не мобілізували, як, власне, і раніше – з 2014 року. Станом на зараз у ЗСУ немає потреби у примусовій мобілізації жінок", – заявила вона.

14 червня Маляр робила схожу заяву, зазначивши, що мобілізація в Україні відбувається за планом і "питання про мобілізацію жінок не стоїть". 
 

Поделиться в соц. сетях: