Наразі спостерігається найбільше загострення за останні два-три місяці, зазначив Дмитро Орлов.

Місто-супутник Запорізької АЕС - Енергодар - перебуває у критичній ситуації. За останні три тижні російські військові почали поводитися агресивніше і нахабніше. Про це розповів мер Енергодара Дмитро Орлов в інтерв'ю для РБК-Україна, оприлюдненому у п'ятницю, 12 серпня.

"Ситуація критична. На мою думку, зараз спостерігається найбільше загострення за останні два-три місяці. Вже три тижні окупанти з кожним днем ​​поводяться дедалі агресивніше і зухваліше. Вони обстрілюють території промислового майданчика ЗАЕС, обстрілюють протилежний берег Каховського водосховища. Є випадки, коли під їхній обстріл потрапляють приватні будинки, є жертви", - сказав він.

За словами Орлова, росіяни, прикриваючись найбільшою атомною станцією Європи, користуються тим, що ЗСУ не мають можливості дати адекватної відповіді, щоб уникнути влучання по АЕС.

"Оскільки вогню у відповідь немає, а їм потрібно спровокувати якусь резонансну ситуацію, то вони почали обстрілювати саму станцію з гранатометів. Є навіть влучання в азотно-кисневу станцію, загальностанційні об'єкти Запорізької атомної станції", - розповів мер.

Він повідомив, що три дні тому окупанти під час мінометного обстрілу влучили по розподільній підстанції, яка забезпечує Енергодар електрикою. Внаслідок цього місто кілька годин було без електропостачання.

"Тобто місто було вже на межі гуманітарної катастрофи. Але завдяки злагодженій роботі фахівців атомної станції та комунальників вдалося за три години відновити всі ці життєво необхідні послуги", - заявив Орлов і додав, що газу в Енергодарі немає вже близько місяця.

Поделиться в соц. сетях: