Ситуація, що склалася, пояснюється конкуренцією з МВС, де зарплата вища. Міноборони також розглядає питання підвищення зарплати, однак рішення поки немає.

З Військово-повітряних сил ЗСУ масово звільняються льотчики. За 2019-2020 роки звільнилося близько 140 льотчиків-випробувачів, а в 2021 планують звільнитися ще близько 40, повідомляє Радіо Свобода.

Представник командування ВПС ЗСУ Олег Гаврилко пояснив, що частково відтік льотчиків пояснюється внутрішньою конкуренцією з МВС через заробітну плату.

"Приводять статистику, де дохід в армії поступається і кадри перетікають в МВС", - йдеться в матеріалі журналістів.

За словами Гаврилка, в Міністерстві оборони планують підвищити льотчикам зарплату - це питання вже розглянули в Генштабі, але зараз позитивного рішення немає.

Крім того, приблизно 70% робочого часу льотчики витрачають на роботу з документами.

"Дуже багато письмової роботи, яка непотрібна. Льотчик в середньому має наліт 40-50 годин на рік", - зізнався один з офіцерів 831 бригади тактичної авіації (Миргород Полтавської області).

За його словами, зростання в цьому напрямку є, але при порівнянні з іншими країнами і державами-членами НАТО, де льотчики літають набагато більше, "це смішні цифри".

Поделиться в соц. сетях: