ООН і міжнародна політика потребують змін. Україна не просто готова бути, а вже є драйвером цих змін, зазначив глава МЗС.

Риторика України на 76-й сесії Генасамблеї ООН стала більш жорсткою, оскільки просто закликати і попереджати світ про нові виклики, з якими Україна зіткнулася раніше за інших, марно - замість цього треба активно діяти і вести за собою вже сьогодні. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, повідомляє Укрінформ у суботу, 25 вересня.

"Сучасний рівень глобальних викликів не залишає часу на зволікання, не залишає права на м'якість, не залишає можливості "відсидітися" в стороні. Ми в Україні зіткнулися з багатьма сучасними викликами раніше за інших. Взяти, наприклад, хоча б дезінформацію. Ми попереджали світ про цю загрозу ще в 2014 році, коли опинилися під катком російської пропаганди. Нас не хотіли чути. А через кілька років самі зіткнулися з тим, про що Київ уже давно говорив. Україна готова ділитися досвідом протидії гібридним загрозам, який ми отримали за більш як сім років протистояння російській агресії. Але ми тепер точно знаємо: просто закликати і попереджати марно. Треба активно діяти і вести за собою вже сьогодні. Саме тому змінилася риторика України", - зазначив Кулеба.

Коментуючи участь української делегації в роботі Генасамблеї ООН, міністр зауважив, що "боротися зі змінами клімату в якомусь сенсі легше, ніж зайняти чітку позицію щодо силової зміни кордонів".

"Із змінами клімату зручно воювати, тому що вони не дадуть "здачі". А ось для чіткої позиції щодо Криму потрібно мати сміливість кинути виклик цілком конкретному постійному члену Ради Безпеки ООН", - наголосив Кулеба, маючи на увазі Росію.

При цьому додав, що на це сміливості в ООН поки не вистачає.

"Але ми працюємо над тим, щоб стимулювати її. І маємо на своєму боці майже півсотні держав, які не бояться називати кримські речі своїми іменами", - зазначив міністр.

За його словами, ООН, як і міжнародна політика в цілому, потребують змін. І виступ президента Володимира Зеленського показав: Україна не просто готова бути, а вже є драйвером цих змін.

"ООН повинна активніше реагувати на злочинні дії Росії", - додав Кулеба, нагадавши, що в результаті російської агресії загинули вже близько 15 тис. осіб.

Поделиться в соц. сетях: