Росія вимагає скасувати санкції за розблокування українських портів задля експорту зерна.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав не піддаватися на шантаж Росії щодо розблокування українських портів задля експорту сільгосппродукції в обмін на скасування санкцій. Ситуацію із продовольчою кризою через війну він прокоментував на дискусії в Українському домі в Давосі в середу, 25 травня.

"Хоча ми повністю співчуваємо всім у світі, хто зіткнеться з величезними наслідками російської блокади українського сільськогосподарського експорту, я хочу, щоб кожен політик, незалежно від його/її статусу у міжнародних відносинах чи країни, яку він/вона представляють, перед тим як говорити, що санкції мають бути зняті, щоб врятувати дітей десь у світі від голоду, відвідати Україну, побачити загиблих українських дітей, поговорити з батьками, чиїх дітей зґвалтували російські солдати, і замовкнути", – сказав Кулеба.

За його словами, деякі країни ведуться на шантаж РФ.

"Росія займається шантажем, кажучи, що вони розблокують український сільськогосподарський експорт, якщо Захід зніме санкції, введені проти Росії. На жаль, деякі країни ведуться на це. Я отримав сьогодні звіт, що одна дуже важлива міжнародна високопосадова особа, яка відповідає за глобальну торгівлю, також ведеться на це і починає казати: "Можливо, це хороша ідея, тому що порятунок людей від голоду важливіший, ніж запровадження санкцій проти Росії", – розповів міністр.

Кулеба заявив, що відповідальність за продовольчу кризу несе тільки Росія.

"І всі, хто захищає верховенство права і міжнародний порядок, мають стояти на цій позиції замість того, щоб шукати способи тихо грати Росії на руку", – зазначив він.

Поделиться в соц. сетях: