Російські військові, які захоплювали Чорнобильську зоні відчуження, відчують наслідки радіаційного зараження. Про це на брифінгу заявив голова Державної агенції Зони відчуження Євген Крамаренко, передає УНН.

"Вся територія Зони відчуження забруднена тим чи іншим чином, вона огороджена, на ній встановлено особливий режим, якого необхідно дотримуватися. Незважаючи на це, росіяни окопувались у дуже багатьох місцях, закапували велику техніку, рили бліндажі, створювали кухні під землею, укріплення. Одне з таких укріплень знаходилось біля пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів Рудий Ліс, де був один з найвищих у Зоні відчуження радіаційний фон. Вони пересувалась по Зоні відчуження, по ґрунтових дорогах, піднімали пил та вдихали його, вживали ці радіонукліди. Вважаємо, що вони скоро відчують наслідки радіаційного зараження, яке вони отримали на території зони відчуження. Хтось через місяць, хтось через роки, але всі відчують", – сказав Крамаренко.

На території Зони відчуження перебувало близько 1000 російських військових, там було обладнано командний пункт.

Полишаючи Зону відчуження, російські окупанти розграбували офісні приміщення та покрали з гуртожитків майно співробітників, починаючи від жорстких дисків та карт пам’яті комп’ютерів і до одягу, взуття, матраців, кавоварок та побутового приладдя, подавили танками частину автомобілів, а решту, згідно з датчиків GPS-маяків, – вивезли через Білорусь до РФ.

Крім того, не працює система моніторингу радіаційного фону.

"Система моніторингу радіаційного фону у Зоні відчуження до цього часу не працює, зникли сервери, які обробляли цю інформацію, датчики у точках моніторингу не працюють, доступу до них немає. Відновлено дозиметричний контроль на КПП Дитятки та Лелів, перевіряють приміщення", – зазначив Крамаренко.

Наразі Збройні сили України проводять обстеження Зони відчуження та проводять розмінування території.

Російські окупанти дійсно будували фортифікаційні споруди прямо в Рудому лісі, тож не дивно що вони отримали значні дози опромінювання й запанікували.

Поделиться в соц. сетях: