Проекти документів міністр погодив, навіть не завітавши на засідання Кабміну, на якому вони обговорювалися, а також без проведення обов'язкової правової експертизи.

Колишньому міністру оборони України Михайлу Єжелю повідомлено про підозру в державній зраді за погодження підписання Харківських угод, чим сприяв РФ окупувати Крим і Севастополь. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань у понеділок, 8 серпня.

"Адмірал, який свого часу був Головнокомандувачем ВМС України та розумів усі ризики продовження перебування російського флоту на території України, погодив весь пакет документів, необхідних для імплементації Угоди між Україною та Росією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України від 21 квітня 2010 року, т.зв. Харківські угоди", – йдеться у повідомленні.

При цьому в ДБР зазначили, що проекти документів міністр погодив, навіть не завітавши на засідання Кабінету Міністрів 21 квітня 2010 року, на якому вони обговорювалися, а також без проведення обов'язкової правової експертизи щодо відповідності проекту Угоди Конституції та законам України.

Підозра Єжелю висунута у вчиненні державної зради за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.1 ст.111 КК України).

На сайті Офісу генпрокурора зазначається, що в цьому ж провадженні за тією ж статтею КК повідомлено про підозру екс-президенту Віктору Януковичу та екс-прем'єр-міністру Миколі Азарову, а також екс-міністрам закордонних справ та юстиції.

Нагадаємо, Єжеля підозрюють у підриві обороноздатності армії. Він очолював Міноборони з 2010 до лютого 2012 року, за часів екс-президента Віктора Януковича.

У квітні 2013 року Єжель був призначений послом у Білорусі. 2015 року тодішній президент Петро Порошенко звільнив Єжеля з посади посла.

За інформацією Служби зовнішньої розвідки, Єжель отримав політичний притулок у Білорусі і зараз він проживає в Мінську.

 

Поделиться в соц. сетях: