Нинішній обсяг транзиту російського газу буде найнижчим, починаючи з кінця січня 2020 року.

Газпром значно скоротив транзит газу територією України на початку 2022 року. Про це у вівторок, 4 січня, повідомив голова Оператора ГТС України Сергій Макогон у Facebook.

Він уточнив, що замість контрактних 109,6 млн кубометрів постачає в Європу всього 52,5 млн кубометрів.

"Очікується, що сьогодні, 4 січня, падіння транзиту продовжиться, оскільки номінації станом на початок газової доби становлять близько 50,5 млн куб. м на добу. Це буде найнижчий рівень транзиту, починаючи з кінця січня 2020 року", - повідомив Макогон

За даними Оператора ГТС, реекспорт газу з України до Європи за чотири дні після ухвалення Кабміном постанови про державне регулювання цін на газ для хлібокомбінатів, маслозаводів та інших підприємств харчової промисловості досяг 18,6 млн куб. м.

Це газ, що європейські компанії зберігали в українських підземних сховищах. У день ухвалення рішення про держрегулювання цін - 30 грудня - з країни було викачано 7,8 млн куб. м газу, 31 грудня - 6,5 млн куб. м. 1 та 2 січня реекспорт склав 1,3 та 3 млн куб. м відповідно.

Виведений з України обсяг газу 18,6 млн куб. м газу приблизно дорівнює місячному споживанню підприємств харчової промисловості, для яких уряд встановив пільгову ціну.

Поделиться в соц. сетях: