Ведеться послідовна і свідома політика на витіснення ОБСЄ з окупованих територій, вважає Олексій Арестович.

Блокування діяльності членів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі веде до системного підриву її повноважень. Про це сказав спікер української делегації в Тристоронній контактній групі щодо мирного врегулювання ситуації на сході України Олексій Арестович, повідомляє РБК-Україна в понеділок, 18 жовтня.

"Дві доби їхні бази (ОБСЄ - ред.) у Донецьку і Горлівці були заблоковані. Вчора спробували виїжджати, не пустили. Українська делегація розглядає ці дії як системний підрив повноваження місії", - заявив Арестович.

За його словами, в сукупності з непродовженням мандата місії ОБСЄ на російських прикордонних пунктах переходу Донецьк і Гуково, дані дії Росії в ТКГ розцінюють як послідовну і свідому політику, спрямовану на витіснення ОБСЄ з окупованих територій, що є грубим підривом системи безпеки в Європі.

Арестович зазначив, що Українська делегація в ТКГ перебуває в постійному контакті з постійним представництвом ОБСЄ у Відні і СММ ОБСЄ.

"Ще раз наголошу , що діяльність СММ ОБСЄ ми розглядаємо як основу неупередженого моніторингу ситуації в районі збройного конфлікту на сході України і віддаємо належне місії як силі, що сприяє діалогу між його сторонами, Україна і РФ", - додав Арестович.

Поделиться в соц. сетях: