Сьогодні відзначають професійне свято всіх українських журналістів, кореспондентів та репортерів. Окрім цього свята, у світі відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля та День Йо-йо. Віряни ж за релігійним календарем вшановують пам'ять преподобних Симеона, стовпника на Чудовій горі, та Микиту, стовпника Переславльского, пише УНН.

Сьогодні відзначають День журналіста України. 25 травня 1994 року, в Києві, перший всенародно обраний президент України Леонід Макарович Кравчук підписав Указ № 251/94, який наказував встановити в країні новий “професійне свято працівників засобів масової інформації — День журналіста”.

Дата для святкування “Дня журналістів” була вибрана не випадково. Саме в цей пам’ятний день, в Брюсселі, Національна спілка журналістів України, переважною більшістю голосів, була прийнята до лав Міжнародної федерації журналістів — найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

Окрім Дня журналіста, в Україні є інші споріднені професійні свята: День працівників радіо, телебачення і зв’язку України, що святкують у листопаді, та День солідарності журналістів, який святкують у вересні.

Крім цього свята, світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з хворобою Вернейля. Цю дату прийнято відзначати щороку у першу неділю червня. Її було започатковано у 2012 році, а сам ж дату запроваджено у зв’язку з необхідністю поширення інформації про захворювання шкіри — гідраденіт, яке діагностують у 1% жінок та чоловіків від всього населення планети.

Метою дня слугує привернення уваги до захворювання та підвищення обізнанності й поінформованності людства.

Зокрема, сьогодні відзначають День Йо-йо, іграшки, що зроблена з двох однакових за розміром та вагою дисків з пластику, дерева або металу, а між ними знаходиться вісь, до якої прив’язаний шнурок.

Йо-йо набрали популярність на 20-ті роки минулого сторіччя.

В сучасний період іграшка переродилася у 1866 році, коли винахідники з Цинциннаті Джеймс Гейвен і Чарльз Геттранк отримали патент на цю іграшку, названу ними банделором. Її ж масове виробництво почалося лише в 1928 році, на підприємстві Yo-yo Manufacturing Company Педро Флореса в Санта-Барбарі. Вже в 1928 році вироблялося 300 тис. екземплярів йо-йо на день.

Сьогодні, 6 червня, віряни вшановують пам’ять преподобних Симеона, стовпника на Чудовій горі, та Микиту, стовпника Переславльского. У народному календарі ця дата отримала такі назви: Симеон Стовпник, Микита Стовпник, Своборине дерево.

Вважається, що саме з цього дня починається справжнє літо. Казали: “Шипшина цвіте — рум’янець року веде”. Наші предки вважали шипшину символом краси і молодості, уособлював собою справжню любов.

Зокрема, сьогодні іменини святкують: Григорій, Олена, Іван, Ксенія, Оксана, Микита, Семен, Степан, Федір.

Поделиться в соц. сетях: