Росіянка, яка супроводжувала в літаку Ryanair Романа Протасевича, подала скаргу на своє затримання до суду. Тим часом адвокат Софії Сапеги повідомив, що проти дівчини порушено ще одну справу.

Росіянка Софія Сапега, яка супроводжувала білоруського блогера Романа Протасевича і затримана разом з ним після посадки літака авіакомпанії Ryanair в Мінську, подала в суд скаргу на своє затримання. Про це адвокат Олександр Філанович повідомив кільком агентствам, передає в понеділок, 14 червня, DW.

"У четвер адвокат відвідав Софію. Почувається нормально. Вона подала скаргу на своє затримання в суд. Розгляд скарги відбудеться в суді Партизанського району 14 червня 2021 року. Судове засідання закрите", - вказав Філанович.

Він також зазначив, що проти росіянки в Слідчому комітеті Білорусі порушено ще одну справу. За відомостями правозахисного центру Весна, дівчина є підозрюваною у кримінальній статті про "розпалювання расової, національної, релігійної або іншої соціальної ворожнечі". Стаття передбачає до 12 років позбавлення волі. Водночас Новая газета з посиланням на неназваного співрозмовника повідомила, що Сапегу підозрюють в організації масових заворушень і групових дій, що грубо порушують громадський порядок. Звинувачення дівчині ще не висунули.

Поделиться в соц. сетях: