ДП "Одеський авіаційний завод" у 2021 році почне ліцензійну збірку американських вертольотів Bell UH-1 Iroquois ("Ірокез"). Про це заявив глава ДК "Укроборонпром" Юрій Гусєв, повідомляє Думская.

Перший вертоліт повинні зібрати до 30-ї річниці незалежності України. Виробництво розмістять в одному з цехів авіазаводу.

"Організація виробництва вертольотів зараз знаходиться на завершальній стадії. Проєкт фінансується за рахунок інвестиційних коштів", – заявив Гусєв.

Оновлено о 18:50. Гусєв заявив, що Одеський авіазавод повинен забезпечувати технікою й озброєнням Міністерство оборони. Для нарощування на ОАЗ виробництва планують створити спецшколу для авіаконструкторів.

Bell UH-1 Iroquois – американський багатоцільовий військовий вертоліт, розроблений у кінці 1950-х. Може бути оснащений двома легкими кулеметами, ракетним озброєнням і гранатометом. Максимальна крейсерська швидкість – 196 км/год. Дальність польоту – 455 км. Може перевозити до 14 пасажирів. Випускається також у громадянській модифікації.

Одеський авіаційний завод – одне з найстаріших авіаційних підприємств України. Займається ремонтом літаків МіГ -21, -23 і -27. Також ремонтує двигуни і деякі агрегати Су-27, МіГ-29 і літаків сімейства АН. Є творцем літака Анатра 2 і Y1 "Дельфін". В кінці 2020 року поставив ЗСУ модернізований Л-39М1.

Поделиться в соц. сетях: