На газокомпресорній станції Яуніунай у Литві відбулася церемонія відкриття газопроводу Польща-Литва, на якій були присутні президенти Литви, Польщі та Латвії Гітанас Науседа, Анджей Дуда та Егілс Левітс відповідно, єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон, пише УНН з посиланням на BiznesAlert.pl.

Як заявив президент Литви Гітанас Науседа, відкриття інтерконектора Польща-Литва забезпечує додаткові з’єднання, завдяки яким можна диверсифікувати поставки. "Завдяки цьому ми зміцнюємо нашу енергетичну безпеку. Завтра завдяки нашому терміналу газ буде надходити до Польщі. Це найкраща і найсильніша відповідь на дії росії", зазначив він.

"Сьогодні газопровід Польща-Литва є фактом у той час, коли росія зробила чергову спробу газового шантажу. Це готова відповідь. В умовах російського вторгнення в Україну виникає необхідність припинити імпорт газу та нафти з рф. Переважна більшість Євросоюзу не готова до цього через багаторічну залежність Європи від поставок з рф. Ми чули, що росія мала бути відповідальним і передбачуваним партнером. "Газпром" не є компанією вільного ринку. Це економічна і військова рука російського уряду. Завдяки таким інвестиціям ми забезпечуємо собі альтернативу", - сказав президент Республіки Польща Анджей Дуда.

"Сьогодні справді великий день. Насамперед для Польщі та Литви, але також це великий день для Латвії, Естонії та Фінляндії. Сьогодні ми рухаємось уперед і робимо великий крок до повної енергетичної незалежності наших країн. Західна Європа деякий час була дуже наївною щодо торгівлі з росією. Захід давно вважає росію надійним партнером, що, як ми бачимо на даний момент, абсолютно недоречно", - заявив президент Латвії Егілс Левітс.

Україна влітку має отримати доступ до СПГ-терміналів країн Балтії та Польщі, повідомив генеральний директор Оператора ГТС України Сергій Макогон.

Поделиться в соц. сетях: