Понад 40 країн світу під час кліматичному саміті COP26 у Глазго погодилися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці.

Багатші та більші країни зроблять це у 2030-х роках, а менші країни – у 2040-х, пише The Guardian.

Серед країн, які домовилися припинити використання вугілля для виробництва електроенергії, такі великі споживачі, як Канада, Польща, Південна Корея, Україна, Індонезія та В'єтнам.

При цьому деякі з найбільших залежних від вугілля економік світу, включаючи Австралію, Китай, Індію та США, не підписали цю угоду.

Угода включає зобов'язання десятків країн припинити використання вугілля, а понад 100 фінансових установ та інших організацій також погодилися припинити інвестиції у вугільну галузь.

Мета "залишити вугілля в історії" була ключовим питанням для Великої Британії як господаря саміту COP26, який має на меті поставити світ на шлях обмеження глобального опалення.

За даними Міжнародного енергетичного агентства, використання вугілля є однією з найбільших причин викидів парникових газів, а використання палива, що забруднює довкілля, відновилося після тимчасового зниження викидів, викликаного тогорічними карантинами.

Поделиться в соц. сетях: