Радник Державного департаменту США Дерек Шолле спростовує інформацію, опубліковану у виданні Politico, що нібито адміністрація США закликала Україну утриматися від критики “Північного потоку-2”. Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода під час свого візиту до Києва сьогодні, 21 липня, передає УНН.

На запитання, чи дійсно Вашингтон тисне на Україну в цьому питанні, Шолле відповів: “Ні. Україна — демократична країна, в неї є свій голос. Ми прагнемо близького і конструктивного партнерства з нашими українськими друзями. Такого, в якому ми відстоювали б наші спільні інтереси та цінності”.

Радник Держдепартаменту США також прокоментував, чи відповідає дійсності інформація, викладена в статті The Wall Street Journal — що США та Німеччина погодили перелік заходів із підтримки України на тлі фінальної стадії будівництва “Північного потоку-2”.

“Ми дійсно обговорювали з нашими німецькими колегами питання енергетичної безпеки України. Важливою є реальна і значна практична допомога Україні. Я поки не можу говорити про конкретику. Але це буде істотна підтримка її енергетичного сектору, яка гарантувала б енергетичну безпеку, ефективність та незалежність” — зазначив він.

20 липня американське видання Politico з посиланням на джерела повідомило, що у розпал напружених переговорів з Берліном щодо суперечливого трубопроводу “Північний потік-2” адміністрація Байдена нібито просить Україну не висловлювати невдоволення та не критикувати майбутню угоду. 

Джерела газети The Wall Street Journal повідомили у той же день, що США і Німеччина досягли угоди, що дозволяє завершити будівництво газопроводу "Північний потік-2", про домовленості збираються оголосити 21 липня.

Згідно з джерелами Reuters, обидві країни оголосять про значні інвестиції, які сприятимуть модернізації енергетичної інфраструктури України, що забезпечить енергетичну безпеку країни. Німеччина також має намір дати гарантії поставок Україні природного газу в разі припинення його подачі з Росії.

За словами співрозмовників Reuters, Вашингтон хоче попередньо переконатися, що Київ підтримує цю домовленість.

Поделиться в соц. сетях: