Берлін готовий провести консультації щодо будівництва російського газопроводу “Північний потік-2”, які раніше ініціювала Україна. Про це сказав уповноважений з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина Маттіас Люттенберг, повідомили в Офісі Президента.

Зустріч з німецьким дипломатом провів заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква.

Жовква поінформував співрозмовника про безпекову ситуацію на Донбасі, а також про загрози, пов’язані зі збереженням значної військової присутності Російської Федерації вздовж кордону України.

Також заступник керівника Офісу Президента поінформував Маттіаса Люттенберга про позицію України щодо реалізації проекту “Північний потік-2”, наголосивши на пов’язаних з ним гострих безпекових загрозах як для нашої держави, так і для всієї Європи. Зі свого боку уповноважений МЗС ФРН повідомив про готовність німецької сторони до проведення консультацій щодо “Північного потоку-2”, які ініціювала Україна.

Маттіас Люттенберг наголосив на незмінності позиції ФРН щодо підтримки територіальної цілісності й суверенітету України. Співрозмовники відзначили високий рівень взаєморозуміння між українською та німецькою сторонами щодо ключових підходів до мирного врегулювання на Донбасі.

Було обговорено питання європейської інтеграції України, зокрема можливість підписання двосторонньої декларації щодо європейської перспективи нашої держави. Маттіас Люттенберг відзначив важливість виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Він також погодився з необхідністю продовження діалогу сторін щодо реалізації євроінтеграційного курсу нашої держави.

Поделиться в соц. сетях: